• 10 راهکار کلیدی درباره لوگو که باید بدانید

  لوگو شما چهره ظاهری و نمایانگر کسب و کار شما می باشد. واقعیت این است که هزاران محصول در بازار وجود دارند که می خواهند توجه مشتریان را به خود جلب کنند. بنابراین شرکتی موفق است که بتواند یک هویتی منحصر به فرد را از خود خلق کند . به خاطر تشخیص برند است که مشتری می تواند به سرعت محصول مربوط به یک شرکت را از قفسه ای مملو از محصولات مشابه پیدا کند. برای اینکه لوگوی خود را تبدیل به ابزاری برای بازاریابی کنید، باید به چند نکته مهم توجه کنید. طراح گرافیکی شرکت شما باید به یک سری اصول اولیه طراحی لوگو پایبند باشد. در ادامه به رویکردهای طراحی حرفه ای لوگو پرداخته می شود تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.


  1- درباره کسب و کار مشتریانتان تحقیق  کنید.

  پیش از آغاز طراحی لوگو، تحقیقی کامل از کسب و کار مرتبط با مشتریانتان داشته باشید.  توجه داشته باشید که شما قصد طراحی لوگو برای مشتریان تان دارید، نه برای خودتان. آیا می توانید المان های رنگ و فونت مناسب را بدون داشتن شناخت کافی از مشتریان تان در نظر بگیرید؟ بدون داشتن تصویری درست از بازار و مشتریان، ورود شما به بازار بی هدف خواهد بود. بنابراین سعی کنید شرکت هایی که محصولات مورد نیاز مشتریان تان را تهیه می کنند و همین طور مشتریان هدف خود را شناسایی کنید. وضعیت مالی، تحصیلی و زمینه اجتماعی مشتریان خود را شناسایی کنید. وقتی که اطلاعات کافی در این زمینه کسب کرده باشید، انتخاب صحیح شکل، رنگ، فونت، خطوط و سمبل های برایتان آسان تر خواهد بود. بدین ترتیب می توانید هویت لوگو و برند شرکت تان را ایجاد کنید. برای درک بهتر این موضوع مقاله تفاوت لوگو و برند را مطالعه کنید.

  لوگو

  2- از کپی کردن ترندها خودداری کنید.

  گرافیست ها اغلب از برخی الگوها، رنگ ها، تایپ فیس ها و سایر مواردی که مد شده اند برای تحت تاثیر قرار دادن بینندگان و مشتریان خود استفاده می کنند. اما باید عموما از این کار خودداری شود. این به این خاطر است که هر طرح ترند شده ای تنها تا چند ماه و یا نهایتا یک سال دوام خواهد داشت. بعد از آن، صاحب کسب و کار بایستی برای به روز نگهداشتن لوگوی خود، آنرا مجددا طراحی کند. داشتن لوگوی مناسب می تواند تا چندین دهه برایتان کار کند و تنها با کمی دستکاری کوچک می توانید آنرا برای سال های متمادی با ظاهری تازه مورد استفاده قرار دهید.

  کپی رایت

  3– لوگو را ابتدا به صورت سیاه و سفید طراحی کنید.

  یکی از مواردی که باید در هنگام طراحی لوگو به آن توجه کنید این است که لوگوی شما باید به همان اندازه در حالت سیاه و سفید نیز تاثیرگذار باشد. دلیل این موضوع واضح است. در بسیاری از موارد لوگوی شرکت شما به صورت غیررنگی چاپ می شود. پرینت شدن لوگوی شما در پرینترهای سیاه و سفید، چاپ آگهی شما در روزنامه ای سیاه و سفید، چاپ شدن نامه شرکت شما در فاکس، همه و همه از جمله مواردی است که لوگوی شما را به صورت سیاه و سفید چاپ می کند. بنابراین لوگوی شما باید به صورت غیررنگی نیز قابل نمایش باشد. برای اطمینان از اینکه لوگوی شما به خوبی در چاپ سیاه و سفید دیده شود، ابتدا لوگوی خود را بدون رنگ طراحی کنید. اگر تاثیرگذار نبود، آنرا تا مادامی که نظرتان را جلب کرد تغییر دهید. تنها زمانی که لوگوی بدون رنگ شما طرح چشمگیری داشت، آنرا رنگی کنید. بدین ترتیب نشان تجاری شما به طور یکسان در هر دو نسخه رنگی و غیررنگی به چشم می آید. برای طراحی لوگو خود به صورت سیاه و سفید می توانید ابتدا از وبسایت های طراحی لوگو رایگان استفاده نمایید تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید.

  منبع : https://artcenter.studio


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :