• هنوز هم آدم‌ها را بر اساس هوششان مي‌سنجيد؟

  هنوز هم فكر مي‌كنيد افراد خيلي موفق، هوش ذاتي خيلي خوبي داشته‌اند؟

  پس به صحبت آلفرد بينه (كسي كه ضريب هوشي يا همان آي كيو را اختراع كرد) گوش كنيد:

  «برخي از فيلسوف‌ها ميگويند هوش هر فرد، چيز ثابتي است. بايد به اين بدبيني وحشيانه، اعتراض كرد!»

   

  حتي خود كسي آي كيو را اختراع كرده، چنين جمله حماسي و اعتراضي‌اي دارد!

  هرچند هنوز هم كسي منكر تأثيرگذاري كم يا زياد ژنتيك، آي كيو و يا بهره هوشي در ميزان موفقيت يا آينده‌ي يك فرد نيست، اما بهره هوشي ديگر از ليست عوامل اصلي موفقيت، خط خورده است.

  قبلاً تنها و تنها به بهره هوشي يا آي كيو نگاه مي‌كردند و فكر مي‌كردند هرچه يك فرد هوش بيشتري داشته باشد، در آينده موفق‌تر است.

  تا اينكه آقاي گاردنر، نظريه هوش‌هاي چندگانه ارائه داد.

  آقاي گاردنر مي‌گفت هركدام از ما انسان‌ها، در يك يا چند هوش، قوي‌تريم. او اين نكته را هم اضافه كرده بود كه هركدام از اين هوش‌ها (مثل هوش كلامي، هوش منطقي و غيره) را مي‌توانيم پرورش دهيم، با تمرين قوي‌ترش كنيم و با مطابق ميلمان تغييرشان دهيم؛ اما تنها بهره هوشي نمي‌تواند تعيين‌كننده باشد.

   

   

  به زبان ساده‌تر، اگر فرض كنيم شما با يك «آي‌كيوي بسيار بالا» بتوانيد صاحب يك كرسي در بهترين دانشگاه جهان شويد، اگر ساير مهارت‌هاي ضروري را بلد نباشيد، هرگز نمي‌توانيد اين جايگاه مهم را حفظ كنيد.

  همين الان هم اگر كمي در حافظه‌تان جستجو كنيد، كساني را پيدا خواهيد كرد كه مثلاً پول و ارث زيادي بهشان رسيده اما نتوانسته‌اند با آن كاري كنند يا آن را چند برابر كنند! چون مهارت‌هاي لازم و ضروري را بلد نبوده‌اند!

  بيشترين احتمال موفقيت هنگامي وجود خواهد داشت كه شما هم داراي هوش خوبي باشيد و هم بتوانيد مهارت‌هايي را در خود پرورش دهيد كه در زندگي‌تان هر روز جريان دارند و كاربردي هستند.

  بنابراين اگر هوش را كنار بگذاريم بايد به دنبال عوامل ديگري براي موفقيت بگرديم. عواملي كه بتوانيم پرورششان دهيم و مثل ماهيچه‌هايي كه با ورزش قوي و قدرتمند مي‌شوند، بتوانيم با تمرين و تكرار و زحمت، رشدشان دهيم.

  شايد بد نباشد به سراغ مهارت‌هاي نرم برويم.

   

  ​​​​​​​

   

  مهارت‌هاي نرم، مهارت‌هايي هستند كه در مدارس ايران، از ابتدايي تا فارغ‌التحصيلي، يا خيلي ناقص و بد به آن‌ها پرداخته شده و يا كلاً چيز مهمي به حساب نيامده و بي خيالش شده‌اند.

  شما يادتان مي آيد در مدارس به شما مهارت هاي زندگي درس داده باشند؟ يادتان هست كسي براي بالا بردن اعتماد به نفس شما تلاش كرده باشد؟ به خاطر داريد حتي يكبار در مورد مهارت هاي مهمي مثل تصميم گيري يا حل مسئله با شما صحبت كرده باشند؟

  هدف گذاري را چه كسي به شما ياد داده است؟ در مورد هوش هيجاني و اهميت زيادش چه كسي به شما آموزش داده است؟

  مهارت‌هاي نرم، مهارت‌هاي ذهني هستند كه ارزيابي كميت و عدد آن‌ها دشوارتر از مهارت‌هاي سخت (مثل مدرك تحصيلي، زبان خارجي و غيره) است. به مهارت‌هاي نرم «مهارت‌هاي انساني» و يا «مهارت‌هاي بين فردي» هم مي‌گويند.

  اگر به زندگي افراد موفق نگاه كنيم، مي‌بينيم آن‌ها چقدر براي يادگيري برخي مهارت‌ها كه شايد از ديد ما بي‌فايده مي‌آيد، تلاش كرده‌اند و برايش زحمت كشيده‌اند.

  آن‌ها مهارت‌هاي ارتباطي قوي دارند، مي‌دانند با هركسي چطور بايد حرف بزنند.  به اين فكر كنيد كه آدم‌هاي كاريزماتيك و موفق، چقدر خوب با ديگران ارتباط برقرار مي‌كنند، چقدر خوب صحبت مي‌كنند، ديگران را چطور جذب مي‌كنند، چطور در مذاكرات و معاملات برنده مي‌شود، چگونه فرصت‌ها را مي‌بينند و چطور آينده را به درستي پيش‌بيني مي‌كنند.

  آن‌ها حل مسئله را بلدند، مهارت تصميم‌گيري را ياد گرفته‌اند، روي آموزش فن بيان خودشان كار كرده‌اند و براي يادگيري چنين مهارت‌هايي بارها و بارها تمرين كرده‌اند و طعم شكست را زياد چشيده‌اند.

  يادمان باشد، بهترين سرمايه‌گذاري دنيا، نه در بانك و مسكن و غيره، كه سرمايه‌گذاري روي خودمان است.

  وقتي خودمان حسابي رشد كنيم، آنگاه افكار تازه و جديد به سراغمان مي‌آيد و فرصت‌هاي جديد جلوي راهمان پيدا مي‌شود.


  votre commentaire
 • خرید یک عطر خوب همیشه یکی از دغدغه های اصلی هر کسی است و عموما وقتی وارد بازار عطر می شویم سردرگم گشته و نمی دانیم که دقیقا چه می خواهیم، قطعا با تست عطر ها نیز به نتیجه نمی رسیم، چون بعد از چند مورد حس بویایی انسان در برابر این تنوع تقریبا غیرفعال می شود.

   

  ترفند هایی البته وجود دارد که انتخاب عطر را آسان تر می کند، در درجه اول اگر می خواهید عطر مناسبی را خریداری کنید باید کمی هزینه کرده و به یاد داشته باشید موارد ارزان  قیمت به طور کل عطر نیستند. 

  عطر ها چندین رده دارند و عموما در تمام آن ها از الکل استفاده می شود، این میزان با توجه به نوع عطر متفاوت خواهد بود. 

  بهتر است وقتی وارد فروشگاهی می شوید و عطری را تست می کنید، از آنجا خارج شده و سعی کنید متوجه شوید میزان ماندگاری و رایحه های میانی عطر چیست؟ چون برخی از عطر ها چندین رایحه دارند، ابتدایی، میانی و البته پایانی. تعدادی از عطر ها در ادامه بوی ناخوشایندی دارند و شاید مورد پسند شما نباشند. 

   

   

  نکات کلیدی انتخاب عطر 

  هنگام خرید عطر باید آن را به اندازه روی بدن خود اسپری کرده و تست کنید، همین طور تعدد تست عطر ها چیزی جز سردرگمی را برای شما نخواهد داشت، حتی اگر شیشه عطر را عمیقا تنفس کنید متوجه می شوید که دیگر حس اولیه و تند عطر را متوجه نمی شوید و همین مسئله باعث می شود که شما دقیقا مسئله خوش بو بودن عطر را متوجه نشوید. 

  بهتر است که برای تست کردن عطر را به لباس نزنید، البته شما بر اساس شخصیت و حتی آرگونومی و فیزیک بدنی خود نیز می توانید عطر تهیه کنید، عطر های کمی تند مناسب کسانی است که عموما خجالتی و گوشه گیر هستند، در برابر آن عطر های تند و رایحه های شیرین برای کسانی که شخصیت اجتماعی تری دارند می تواند گزینه فوق العاده ای باشد. 

  عطر های تلخ نیز همیشه مناسب افرادی است که چاق بوده و در برابر آن پیشنهاد می شود که همواره پس از گذشت چند ماه تغییراتی در عطر خود به وجود آورید. 

   

   

  انتخاب عطر با ماندگاری بالا 

  انتخاب عطر با ماندگاری به مراتب بالاتر نیازمند صرف هزینه ای بیشتر است، ادوپرفیوم ها البته یکی از مناسب ترین گزینه ها هستند که میزان غلظت روغن عطر در آن ها و عصاره واقعی که انتظارش را دارید بیست تا سی درصد است و عموما می توانید در اندازه های 100 میلی لیتر نیز تهیه فرمائید. 

  همواره عطر ها را از برند های معتبر خریداری کنید و پیشنهاد ما این است که به سراغ ادکلن ها و ادوتویلت ها نیز نروید، چون میزان زیادی از آن ها را الکل تشکیل داده است و قطعا هیچ رایحه خوشایندی که انتظار دارید پس از استفاده روی لباس و بدن شما منتشر نخواهد شد. 

  حتی می توانید بر اساس فصل، هوای گرم و یا سرد و یا منطقه محل زندگی تان دقیق تر عطری را خریداری فرمائید. برای تست عطر نیز محل نبض می تواند بهترین نقطه باشد تا به طور کامل در کل بدن شما بوی عطر حس شود. 

   

   


  votre commentaire
 • فول آلبوم ماکان بند

  ماکان بند نام گروه موسیقی ماکان است که امیر مقاره و رهام هادیان این گروه را از سال ۱۳۹۵ پایه گذاری کرده اند و تاکنون فعالیت خوبی در زمینه موسیقی پاپ داشته اند.

  پس از تشکیل گروه ماکان بند یاشار خسروی (آهنگساز  و نوازنده ساکسیفون) رهبری این گروه را بر عهده گرفت و امیر میلاد نیکزاد هم تنظیم کننده این گروه موسیقی می باشد.

  گروه ماکان بند تاکنون کنسرت های زیادی را در بیشتر شهرهای ایران برگزار کرده است .همچنین این گروه تور کنسرت های اروپای خود را در مارس ۲۰۱۷ و تور کانادا را در اکتبر ۲۰۱۸ برگزار کرده است.

  گروه ماکان بند در تلویزیون هم بعد از شرکت در برنامه های دوره همی و خندوانه بهتر دیده شدند .

  امیر مقاره قبل از ماکان بند

  امیر مقاره ماکان بند

  امیر مقاره متولد دی ۱۳۷۴ در تهران می باشد .که شروع فعالیت موسیقی خود را با ترانه سرایی در دوره نوجوانی آغاز کرده است و پس از چندین سال کسب تجربه در این زمینه در سال ۱۳۹۳ تصمیم گرفت که به صورت مستقل و حرفه ای به وادی خوانندگی ورود پیدا کند .

  او چندین قطعه آهنگ پیش از ورود به گروه ماکان بند به صورت تکی خوانده است  که می توان به آهنگ های زیر اشاره کرد.

  • آرزوهای محال
  • دیگه نمیتونم
  • خاطرات رؤیایی
  • یه روز برفی

  البته ناگفته نماند که تعدادی آهنگ هم به همراه دیگر خوانندگان منتشر کرده است.

  امیر مقاره در حوزه مدلینگ هم فعالیت خوبی دارد که تاکنون همکاری هایی با چند برند ایرانی و خارجی داشت است .

  امیر مقاره مجرد است و در این باره نوشته است که :

  "من توی زندگیم فقط دنبال یه دختر میوفتم, اونم دختر خودم هستش وقتی داره راه رفتن رو یاد میگیره و فقط جلوی یه دختر زانو میزنم, اون هم باز دخترم هستش وقتی که هنوز یاد نگرفته بند کفشاش رو ببنده! اسم دختر من عسل هستش ولی مامان نداره…"

   

  رهام هادیان قبل از ماکان بند

  رهام هادیان ماکان بند

  رهام هادیان متولد مرداد ۱۳۷۰ در تهران می باشد . وی از نوجوانی علاقه شدیدی به ساخت ملودی و آهنگسازی داشته است . او در شعر و ترانه سرایی استعداد خوبی دارد.

  وی چندین قطعه آهنگ پیش از ورود به گروه ماکان بند به صورت تکی خوانده است  که می توان به آهنگ های زیر اشاره کرد.

  • دنیام بی تو
  • دل سادم
  • یادته صدای من

  رهام هادیان: پیش از اینکه وارد حرفه موسیقی شوم، کارهای مختلفی مانند تکنسین، دستیار داروخانه و آزمایشگاه و ... انجام دادم، اما همیشه به پدرم می گفتم دلم می خواهد یک شب پولدار شوم و خدا را شکر الان راضی هستم.


  votre commentaire
 • در این مقاله به بررسی کامپیوتر گیمینگ corsair one elite خواهیم پرداخت . این کامپیوتر با مشخصات فوق العاده خود در لیستی از بهترین کامپیوتر های گیمینگ سال ۲۰۱۸ قرار دارد . با ما همراه باشید.

  پیشنهاد می شود , معرفی بهترین کامپیوتر های گیمینگ ۲۰۱۸

  معرفی کامپیوتر گیمینگ corsair one elite :

  corsair one elite با پردازنده اینتل Core i7 , کارت گرافیک GTX 1080 Ti و حافظه ۳۲ گیگابایتی با قیمت ۲۹۹۹ دلار در بازار ارائه شده است .

  این کامپیوتر در پیکر بندی دیگری به نام Corsair One Pro Plus در دسترس است . اما این پیکر بندی حافظه ای کمتر از corsair one elite و با قیمت ۲۷۹۹ دلار در بازار موجود است .

  corsair one elite

  طراحی

  طراحی Corsair One Elite خیره کننده است  . بدنه از جنس الومینیوم است که با نوار های نازک نور در هر دو طرف تزئین شده است .

  طراحی با کیفیت و پانل محکم است . اسکلت فلزی به شما امکان حمل و نقل با خیال آسوده را می دهد. در جلوی محفظه شما یک پورت USB و یک پورت HDMI و پورت ورودی هدست را دارید . در پشت محفظه شما دسترسی به پورت های بیشتری دارید.

  بالای محفظه شیار هایی قرار دارد که گردش هوا از این قسمت صورت می گیرد.

  corsair one elite

  محفظه در پشت دارای سه پورت USB 3.0  , یک پورت USB Type-C , دو پورت DisplayPort و یک پورت HDMI است . همچنین یک پورت PS / 2 برای اتصال به لوازم جانبی قدیمی تر وجود دارد . Corsair One Elite به راحتی می تواند به مانیتور , تلوزیون و هر دستگاه دیگری متصل شود .

  Corsair One Elite دارای مادربرد mini-ITX از شرکت معروف MSI است , که دارای مدار های شبکه بی سیم و تقویت شده است .

  این کامپیوتر دارای محفظه ی کوچکی است و این سیستم به راحتی روی هر میزی جایی می گیرد.

  corsair one elite

  یک فن ۱۴۰ میلیمتری درون محفظه وجود دارد که آن را به خوبی خنک می کند . سیستم خنک کننده با آب کار می کند به طوری که لوله های آب در سر تا سر محفظه و پشت مادربرد قرار دارند و این لوله ها توسط یک فن خنک می شوند , این خنک شدن سراسری یک عملکرد فوق العاده را به شما می دهد.

  جهت دسترسی بهتر به مشخصات کامپیوتر گیمینگ corsair one elite به جدول زیر مراجعه کنید . در جدول زیر مشخصات تنها یکی از پیکربندی های این کامپیوتر قرار دارد.


  votre commentaire
 • Info on Cryptocurrency Signals and Crypto Groups 2.1. Why Crypto Community Uses Telegram to Find Cryptocurrency Signals Regardless of your crypto trading experience, you probably heard of ico telegram groups . This popular app is used by signal providers to share their predictions about coins with their audience very often. It is a cloud-based, decentralized chat service. Telegram doesn’t have a single data center and encrypts every message securely. To create a Telegram account, you need to have the app installed on a SIM-enabled smartphone (the account is connected to your phone number). The core features of Telegram are one-on-one and group chats and ‘secret chats’ with end-to-end encryption. Any Telegram user can create channels, as well as subscribe to existing ones. Crypto signal providers use the channel feature to build a community and advertise their services. To join a channel, a user needs to have the appropriate link. A channel owner can provide the link once you sign up. A channel owner can also add you directly if your security settings allow this. As for the type of the channel, there are both paid and free ones. You can join free channels directly. You can subscribe to paid channels by paying some fee. Apart from customer support as a benefit, the majority of signal providers have group chats where you can communicate with group members and gather valuable contacts. Telegram crypto groups have a more accurate image in the market compared to Discord and its scammy projects. Currently, the Telegram app is available for iOS, Android, web platform, Windows, and Mac OS. We recommend that you install it to increase your trading outcome with crypto signal channels. 2.2 What is a Crypto Telegram Group? What is a crypto signal on Telegram? Crypto signals, also known as crypto calls on Telegram, are a trader’s forecast for the growth of coins (crypto assets) at a certain point in time that can bring good profit. Paid crypto signals are usually based on a detailed, thorough analysis of the market situation. They are also based on technical analysis, the latest market developments, trading volume, and other factors. Crypto calls cannot guarantee a 100% profit. The cryptocurrency telegram group market is highly volatile and is never stable. For this reason, the profit and loss depend mainly on the behavior of Bitcoin. It is extremely hard to predict how Bitcoin will behave in the nearest and the long-term perspective. For all of the above-described reasons, every crypto signal is merely a subjective impulse from a given crypto trader. However, the best crypto trading signals can still be very profitable. 2.3 Meaning and Structure of a Cryptocurrency Signal How to get crypto trading signals on Telegram? Once you subscribe to a crypto signal provider on Telegram, you will start receiving signals from them. If the channel is legit, their signals will be based on a thorough technical analysis and the current tendencies of the cryptocurrency market. The format of signals may vary from one provider to another. Usually, a crypto call includes a small trade explanation and reasons for the choice. As a rule, most of the trades run against BTC. In the buy area, you will see the recommended price for placing the order.

  votre commentaire