• مداد رنگی 120 رنگ فابر کاستل مدل پلی کروم

   

  شاید برای انتخاب بهترین ماشین یا بهترین ساعت از بین برندهای مطرح دنیا دچار چالش شوید، اما اگر دنبال خرید بهترین و حرفه ای ترین مداد رنگی دنیا باشید برای انتخاب چالشی نخواهید داشت. به عقیده اکثر هنرمندان و کارشناسان حوزه نقاشی مداد رنگی ۱۲۰ رنگ فابر کاستل مدل پلی کروم ، بهترین و حرفه ای ترین پک مداد رنگی موجود می باشد. با انتخاب این محصول می توانید شناخته شده ترین و حرفه ای ترین مداد رنگی حال حاضر دنیا را داشته باشید و امکان خلق آثاری در سطح یک جهانی را خواهید داشت. این محصول برای آثار گرافیکی و کلیه سبک های آزاد هنری مناسب می باشد.   اولین چیزی که با دیدن این محصول توجه شما را جلب می کند جعبه دو طبقه لوکس و بسیار زیبای آن می باشد که نشان از ارزشمندی محصول داخل آن می باشد.

  فابر کاستل در تولید این محصول تمامی استانداردهای خود را که حاصل بیش از ۲۵۰ سال سابقه تولید مداد رنگی است به کار گرفته تا ایده آل ترین محصول مداد رنگی این شرکت را روانه بازار جهانی کند. نام این مداد رنگی یعنی پلی کروموس به معنی رنگهای زیاد است. این سبک مداد رنگی در سال ۱۹۰۸ برای اولین بار در شرکت فابر کاستل تولید شده و به سرعت به شهرت جهانی رسید.

                                        مداد رنگی فابر کاستل 

  رنگهای درخشان و شفاف

  هیجان انگیز ترین ویژگی مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل داشتن رنگهای درخشان و شفاف است. لذت مشاهده و به کار بردن رنگهای زیبا و درخشان لذت نقاشی شما را بالا برده و عشق و تعهد شما را به نقاشی و خلق آثار قویتر دو چندان می کند.

   

  نوک حرفه ای

   نوک مداد رنگی پلی کروم از نوع پاستل روغنی بوده و از رنگدانه های بسیار با کیفیت و درخشان تولید شده است. همچنین از ویژگی های این مداد رنگی قابلیت ترکیب رنگ بسیار عالی می باشد. می توان با ترکیب رنگهای مختلف در نقاشی رنگهای جدیدی خلق کرد و هیچ نگرانی از بابت ترکیب ناقص رنگها در این مداد رنگی وجود ندارد. در ضمن بافت نوک این مداد رنگی نرم و بسیار مناسب جهت انواع تکنیکهای نقاشی مثل هاشور زدن و محو کردن می باشد. از رنگ پایه روغنی این مداد رنگی میتوان در ایجاد افکت های لایه ای و همچنین استفاده از تکنیک سایه روشن استفاده کرده و نتیجه بسیار حرفه ای گرفت.

  شما میتوانید از مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل روی انواع سطوح مثل کاغذ و مقوا و چوب استفاده کرده و هیچ گونه نگرانی بابت پخش شدن رنگها روی سطح نقاشی و بر اثر تماس دست نداشته باشید.

                                                   فابر کاستل

  تا اینجای کار با یکسری ویژگی های حرفه ای مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل آشنا شدید که آن را از محصولات رقیبش متمایز میکند. در ادامه با بررسی دیگر ویژگیهای مداد رنگی پلی کروم متوجه می شوید که چرا این مداد رنگی تا این حد مورد ستایش قرار گرفته است.

   

  مقاومت بالا در برابر نور

  از دیگر ویژگیهای منحصر بفرد مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل طول عمر بالای نقاشی های کشیده شده بوسیله این مداد رنگی می باشد. استفاده از بهتریت ترکیب مواد در نوک این مداد رنگی باعث مقاومت بالای نقاشی در برابر نور شده و از کمرنگ شدن نقاشی در اثر گذشت زمان جلوگیری می کند. میزان مقاومت هر یک از رنگهای این مداد رنگی در برابر نور با علائمی حک شده روی بدنه همان رنگ مشخص شده است. رنگهایی که علامت * دارند، دارای بالاترین مقاومت ممکن در برابر نور هستند و تا ۱۰۰ سال بدون تغییر باقی میمانند. علامت ** به معنای مقاومت خوب و * بمعنای مقاومت قابل قبول رنگ در طول زمان بلند می باشد.

                                                مداد رنگی فابر کاستل

   

  نوک مقاوم در برابر شکستن

  ویژگی حرفه ای دیگر بکار رفته در مداد رنگی 120 رنگ فابر کاستل میتوان به مقاومت بالای نوک آن در برابر شکستن اشاره کرد. استفاده از پوشش SV در مغز این مداد رنگی ها مقاومت آن را بالا برده است و نگرانی بابت شکستن نوک و دردسرهای مربوط به آن در نقاشی شما وجود نخواهد داشت و میتوانید با خیال آسوده و اطمینان خاطر از نقاشی کشیدن خود لذت ببرید.

  از ویژگیهای جالب دیگر مداد رنگی پلی کروم فابر کاستل ضد آب بودن آن است. همچنین جالب است بدانید در ترکیب مواد این مداد رنگی کمترین میزان اسید هم وجود نداشته و خیال شما از آلودگی های مربوط به حوزه مداد رنگی کاملا راحت خواهد بود.


  14 commentaires
 • اما افراد کمتری حاضر هستند که بهای آن چیزی را که می خواهند بدست آورند،بپردازند و این توقع را دارند که بدون تلاش کردن بتوانند اعتماد به نفس خودشان را تقویت بکنند.

  در همین ابتدا می خواهم از شما یک سوال بپرسم که برای تقویت اعتماد به نفس حاضرید چه کارهایی انجام بدهید که دیگران حاضر به انجام دادن آن نیستند؟

  اگر بتوانید به این سوال جواب بدهید،شاید بتوانم کمک زیادی برای شما انجام بدهم و راه رفته خودم را برای شما بگوییم که از کجا به کجا رسیده ام!

  اگر شما نیز علاقه مند هستید که اعتماد به نفس خودتان را تقویت بکنید،حتما تا پایان این مقاله در کنار ما باشید.

  گوشه از داستان کمبود اعتماد به نفس من:

  شاید بد نباشد که کمی از خودم و شرایطی که قبلا داشتم را برای شما تعریف کنم.

  من زمانی که در مدرسه درس می خواندم به یادم نمی آورم که یکبار هم که شده از معلم سوال پرسیده باشم چون می ترسیدم و فکر می کردم که سوالهای ساده ایی باشد و همکلاسی هایم مرا مسخره کنند و از آن طرف چون بسیار خجول بودم نمی توانستم با همکلاسی هایم ارتباط برقرار کنم و به خاطر همین همیشه تنها می ماندم.

  خودم را باور نداشتم و دوستانم را همیشه از خودم برتر می دیدم و به خاطر همین خودم را از موقعیت های جدید دور می کردم و فرصت های زیادی را از دست می دادم.

  ولی یک روز تصمیم گرفتم که به این شرایط پایان بدهم و اعتماد به نفس خودم را تقویت کنم و کارهایی را انجام دادم که دیگران حاضر نبودند انجام بدهند و این تمرینات باعث شد که اعتماد به نفس من به طور معجزه آسایی تقویت بشود.

  البته قصد دارم که تمریناتی را که انجام داده ام را در ادامه برای شما تعریف بکنم تا شما هم بتوانید با استفاده از این تمرین ها اعتماد به نفس خودتان را تقویت کنید.

  مشکلات کمبود اعتماد به نفس:

  کمبود اعتماد به نفس مشکلات زیادی را به همراه دارد و این مشکلات هم خودشان را طوری نشان می دهند که فکر می کنیم قابل درمان نیستند و آن را به عنوان واقعیت قبول می کنیم.

  مثلا نمی توانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم و به خودمان می گوییم که من یک درون گرا هستم یا من به طور ذاتی این ویژگی را دارم که نمی توانم با دیگران ارتباط بگیرم!

  یا زمانی که یک کاری را نمی توانیم در بارهای اول انجام بدهیم،خودمان را سرزنش می کنیم و فکر می کنم که یک عامل بیرونی مقصر این ماجراست.

  مثلا زمانی که نمی توانیم حق خودمان را بگیریم ،می گوییم که زمانه این طور شده است و همه دارند حق خوری می کنند.

  و دیگر مشکلاتی که اعتماد به نفس پایین برای ما ایجاد می کنند،عبارتند از:

  • از فرصت های جدید دوری می کنیم
  • نمی توانیم با انسان های دیگر ارتباط برقرار کنیم یعنی در جاهای مختلف برای خودمان پارتی نداریم
  • دیگران به راحتی حق ما را می خورند
  • همیشه ترس از قضاوت دیگران را داریم که دیگران درباره ما چه فکری می کنند
  • نمی توانیم توانایی های خودمان را پرزنت کنیم
  • نمی توانیم به شادی زندگی کنیم
  • دیگران هر طور که دوست دارند به زندگی ما شکل می دهند
  • و از همه مهتر، همیشه با خودمان بد می شویم

  راههایی برای افزایش اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس چیست؟

  برای اعتماد به نفس تعریف های متعددی وجود دارد ولی به نظر من تعریف زیر یک تعریف بسیار جامع تری است

  *اعتماد به نفس یعنی داشتن تصور ذهنی مثبت و داشتن مهارت کافی در آن زمینه*

  مثلا اگر کسی تصور ذهنیش از فوتبال بازی کردن خوب باشد و مهارت کافی هم داشته باشد در این صورت می توانیم بگوییم که فرد اعتماد به نفس خوبی در فوتبال بازی کردن دارد

  یا کسی که در رانندگی هم تصور ذهنی خوبی داشته باشد و هم مهارت کافی داشته باشد در این صورت اعتماد به نفسش در رانندگی قوی است.

  اگر می خواهیم که در کاری اعتماد به نفس داشته باشیم باید بین مهارت و تصورت ذهنی مان تعادل ایجاد کنیم و اگر بین این دو تعادلی وجود نداشته باشد،یعنی ما اعتماد به نفس نداریم.

  مثلا اگر کسی در فروش مهارت کافی داشته باشد ولی از خودش تصور ذهنی مثبتی نداشته باشد در این صورت اعتماد به نفس، در فروش را ندارد و نمی تواند به خوبی محصولات خودش را تبلیغ کند یا مثلا کودک هفت ساله ای تصور ذهنی اش نسبت به رانندگی عالی است ولی مهارت ندارد در این صورت نمی تواند رانندگی کند یعنی اعتماد به نفس رانندگی را ندارد.

  ترس و موفق شدن:

  ترس شما چیست؟

  برای اینکه ما بتوانیم اعتماد به نفس خودمان را تقویت کنیم باید بدانیم که در چه حوزه هایی اعتماد به نفس نداریم و از انجام دادن آنها می ترسیم.و این ممکن است برای یک شخصی کاملا آسان باشد ولی برای یک نفر دیگر کار مشکلی است.

  باید برای خودمان لیست تهیه کنیم و بدانیم که از انجام دادن چه چیز هایی می ترسیم.

  مثلا ارتباط گرفتن با انسان های جدید
  درخواست افزایش حقوق از مدیر
  نه شنیدن از دیگران
  سخنرانی در جلو جمع
  و….

  و بعد از اینکه این لیست را نوشتیم،از خودمان سوال می پرسیم که آیا من در این مورد مشکل مهارتی دارم یا تصور ذهنی منفی از خودم دارم؟

  مثلا شاید ممکن است کسی در فروش مهارت های زیادی داشته باشد ولی تصور منفی نسبت به خودش داشته باشد و خودش را باور نداشته باشد که می تواند فروشی را انجام بدهد.

  یا مثلا کسی ممکن است که تصور ذهنی مثبت نسبت به بازی فوتبالش داشته باشد ولی مهارت کافی برای این کار نداشته باشد.

  باید کاملا برای خودمان روشن کنیم که مسئله من مهارتی است یا تصور ذهنی

  یادگیری مهارت در آن زمینه:

  بعد از اینکه فهمیدیم مسئله ما نبود مهارت در آن زمینه است،یک برنامه ای را تدارک می بینیم تا بتوانیم مهارت خودمان را در آن زمینه افزایش بدهیم.

  برای اینکه ما بتوانیم یک مهارتی را در خودمان پرورش بدهیم اولین گام این است که آموزش ببینم و در دوره ها و کلاس های مختلفی شرکت بکنیم تا بدانیم که اصول اصلی انجام این کار چگونه است.

  مثلا اگر از سخنرانی کردن می ترسید و احساس اعتماد به نفس نمی کنید،باید در این زمینه آموزش ببینید که چطور باید سخنرانی را آماده بکنید،چطور ارائه بکنید و چطور اسلاید بسازید،چطور سخنرانی را شروع بکنید و چطور پایان بدهید!

  بعد از اینکه آموزش های اولیه را دیدیم،باید آنقدر تمرین بکنیم تا مسلط بوشیم و در نهایت مسیر عصبی همان مهارت را در خودمان ایجاد بکنیم.

  اصلاح تصور ذهنی:

  اگر مسئله ما تصور ذهنی یا باور های مخرب نسبت به خودمان بود ،می توانیم با چندین روش ،تصور ذهنی خودمان را اصلاح کنیم.

  برای اینکه شما بتوانید باورهای خودتان را تغییر بدهید،به شما پیشنهاد می کنم که حتما این مقاله را مطالعه بکنید.

   

  اقدام مهمترین تمرین برای تقویت اعتماد به نفس:

  برای اینکه اعتماد به نفس خودتان را در هر کاری تقویت بکنید،باید اقدام بکنید و همان کار را چندین بار تجربه بکنید.

  اگر می خواهید که در سخنرانی کردن اعتماد به نفس داشته باشید،باید بروید و در جلو جمع صحبت بکنید هر چند که در بارهای اول ممکن است خراب بکنید.

  این خرابکاری روندی از کار است.چون اگر همین الان خرابکاری نکنید،نمی توانید در آینده اجرای خوبی داشته باشید!

  و از هر چیزی که می ترسید انجام بدهید،به جای فرار کردن باید به دل ترس های خودتان حمله بکنید و مطمئن باشید که با چند بار اقدام کردن تمام ترس های شما از بین خواهد رفت

  حضرت علی (ع) در این باره می گویند:

  «هر گاه از کاری ترسیدی،خودت را با آن روبرو کن،زیرا ترس شدید از آن کار،دشوارتر و زیان بار تر از اقدام به آن کار است.»

  مثلا من خودم از نه شنیدن می ترسیدم و دوست نداشتم که کسی به من نه بگویید و برای اینکه ترس نه شنیدن را از خودم دور کنیم،به عمد کارهایی انجام دادم که دیگران برای من نه بگویند.

  مثلا از دیگران خواستم که با من سلفی بگیریند و از مغازه های مختلف مانند بنگاهی و لباس فروشی ها و… پول خرد کردم که یک کار غیر معمول بود.

  شما هم برای اینکه به ترس هایتان غلبه کنید، و اعتماد به نفس تان تقویت شود باید برای خودتان چالش هایی در نظر بگیرید که برای شما بسیار سخت است.

  و بعد از اینکه چالش های تان را انجام دادید،خودتان از اعتماد به نفسی که در شما ایجاد شده است،متعجب خواهید شد و دیگر همان انسان سابق نخواهید بود.

  و اگر می خواهید برای همیشه با خجولی و کم رویی خداحافظی بکنید و اعتماد به نفس عالی داشته باشید…

  منبع : http://submsg.ir/


  19 commentaires
 • نکات طلائی فروش سهام در بازار بورس

   

  در هر معامله‌‌ای اشتباه ممکن است. در واقع در هر کاری اشتباه ممکن است. به هر حال ما انسان و خطاکار هستیم. فعالین امروز بورس علاوه بر اینکه به دنبال این هستند که اشتباهات خود را در این بازار به حداقل برسانند؛ به دنبال این هم هستند که زیان خود را به حداقل برسانند. به این معنی که اگر زیان کمتر باشد بهتر است. در ادامه در این باره بیشتر خواهیم گفت.

  جلوی زیان را گرفتن خود سود است

  یک معامله گر و سهام دار خوب باید بداند که اگر زیان کرد ایرادی ندارد اما اگر این زیان دارای ثبات باشد باید به آن معامله شک و از آن خارج شد. در واقع می‌توان گفت تمام سهام داران زیان کردن را تجربه کرده‌‌اند اما سهام داری از دیگران برتر است که زیان خود را به حداقل رسانده باشد. موفقیت در بورس المان‌های متفاوتی را می‌طلبد اما مهم‌ترین این المان‌ها انتخاب سهام برنده است. اما آیا جلوگیری از زیان در این المان‌ها جایی دارد؟ صددرصد بله. اگر اهمیت جلوگیری از زیان بیشتر از انتخاب سهام برنده نباشد کمتر از آن نیست.
  اما چه چیزی می‌تواند ما را از زیان‌های سنگین دور نگه دارد؟ سوال خوبی است. یک استراتژی مدون، ساده و قابل اجرا می‌تواند بهترین ایده برای جلوگیری از زیان باشد. توجه داشته باشید که این استراتژی باید به شکل مستمردنبال شود

  پیشنهاد می کنم مقاله چگونه وارد بورس شویم را حتما بخوانید

  چه زمان باید جلوی زیان را گرفت؟

  زمان در تمام بخش‌های آموزش بورس از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است. به شکلی که در صورتی که تمام شاخص‌ها را درست اندازه گرفته و کارتان را درست انجام داده باشید؛ اما زمان خوبی را انتخاب نکرده باشید؛ تمام تلاش‌هایتان به هدر می‌رود. بنابراین اینکه بدانید چه زمانی ممکن است زیان زیادی در انتظارتان باشد از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است.

  هیچ سرمایه گذاری همیشه درست انتخاب نمی‌کند. اما اگر یک سرمایه گذار از هر ده انتخاب چهار بار سهام درست خریداری کرده باشد؛ همچنین آن را به درستی به فروش رسانده باشد؛ می‌گویند وی یک سرمایه گذار موفق است. اما بسیاری از افراد می‌دانند کدام سهام را خریداری کنند اما نمی‌دانند آن را چه زمانی به فروش برسانند.


  سود و زیان در فروش سهام

  توجه داشته باشید که روند منفی جزء لاینفک بازار بورس است. بنابراین اگر سهام داری متوجه شد سیگنال ضرر ارسال شده است؛ باید بدون اینکه درگیر غرورر و اعتماد به نفس بیش از اندازه شود؛ سهام را بدون فوت وقت به فروش برساند. توجه داشته باشید که جلوی ضرر را هر وقت بگیرید منفعت است!

  با زیان گیری به سهام دار برنده بودن ادامه دهید

   

  یکی از رایج‌ترین اشتباهات در بازار بورس ایران این است که سهام داران به زیان باور ندارند. شاید هم غرور و اعتماد به نفس بیش از اندازه جلوی چشمانشان را گرفته است. به همین سبب بسیاری از آن‌ها زمانی که سهام زیان می‌دهد؛ صبر می‌کنند تا روند بازار تغییر کند. به مثال زیر توجه کنید.

  مثال

  شما یک سهام دار هستید که سهامی به مبلغ ده میلیون تومان خریداری کرده اید. این سهام ده درصد زیان داده و ارزش سهام شما اکنون ۹ میلیون تومان است. یک سهام دار برنده اجازه نمی‌دهد بیشتر از این زیان داشته باشد. در این زمان اقدام به فروش سهام خود می‌کند. اما سهام داری که صبر می‌کند تا روند دوباره به نفع او تغییر کند منتظر می‌ماند. این کار باعث می‌شود زمان از دست او بروند و این یعنی بزرگترین زیان ممکن. چراکه در بازار بورس نیز زمان همانند طلاست و باید به درستی از آن استفاده کرد.

  نکته مهم این است که زمانی که از ۵۰ یا ۶۰ درصد سود صحبت می‌کنیم؛ این میزان بازدهی را در یک بازه زمانی مشخص تعریف می‌کنیم. برای مثال فرض کنید شرکت‌های الف و ب هر دو سود داده اند. میزان سود هر دو شرکت ۳۰ درصد بوده است. اما بازه زمانی این سوددهی متفاوت است. با توجه به یکسان نبودن بازه زمانی، نمی‌توان آینده آن دو را محاسبه کرد. آن هم به این دلیل است که ممکن است شرکت الف در یک سال این میزان سود بدهد در حالی که شرکت ب تنها در دو هفته این سوددهی را داشته است.

  بنابراین

  با توجه به بند بالا می‌توان گفت سرمایه گذاری از دیگران برتر است که در مدت کوتاه‌تری بازدهی بیشتری داشته باشد. به عبارت دیگر سهام داری برتر است که در زمان کم سود بیشتری از یک سهام به دست آورده باشد. لذا زمانی که می‌بینیم جو بازار برخلاف یک سهم است؛ بهتر است آن را به فروش رسانده سهم بهتر دیگری بخریم. زمانی هم که جو بازار به سمت سوددهی سهم الف بازگشت؛ دوباره آن سهم را خریداری کنیم.

  قانون هشت فروش سهام درصد مهم است

  به بازدهی سهام خود نگاه کنید. اگر حتی نزدیک به هشت درصد ضرر کرده‌‌اید؛ سهام را به فروش برسانید. البته توجه داشته باشید که عدد هشت تنها حاصل تجربه است و دلیل علمی ندارد. هشت درصد زیان باید نسبت به خرید اولیه شما اندازه گیری شود. دلیل انتخاب عدد هشت هم به این دلیل بوده است که در هر دو تحلیل تکنیکی و بنیادی که انجام دهید؛ به ندرت سهمی که درست انتخاب شده باشد بیشتر از هشت درصد زیان را تجربه می‌کند.

  مهم‌ترین نکته‌‌ای که در قانون هشت درصد باید به آن توجه کنید این است که این قانون هیچ استثنایی ندارد. بنابراین خود را درگیر این نکنید که سهام فوق درست انتخاب شده و باید با زیان بیشتر نیز ادامه داد. در این صورت شما دچار غرور شده‌‌اید و بازی را به دیگر سرمایه گذاران می‌بازید.
  توجه داشته باشید سهامی که در زمان کم با افت قیمت شدید مواجه می‌شود؛ به این معنی است که انتظارات سهام داران را برآورده نکرده است. زمانی که این سهام بخواهد به جایگاه اولیه خود برسد باید شاخ غول را بشکند. هرچه هم که این افت ارزش سهام بیشتر باشد؛ بازگشت به جایگاه اولیه سخت‌تر و زمان بر‌تر خواهد بود.

  توجه داشته باشید که در دنیای واقعی می‌توان استثنا‌هایی برای قانون هشت درصد یافت. اما رعایت این قانون یکی از بهترین اصولی است که می‌تواند شما را در زیان‌های بیشتر از هشت درصد بیمه کند. از دیگر مزایای این قانون این است که بیش از نیمی از مشکلاتی که ممکن است در زمان فروش برایتان ایجاد شود را حل می‌کند. همین است که بهترین قانون بورس قانون هشت درصد است!

  نکته اصلی قانون هشت درصد برای فروش سهام

   

  نکته اصلی این قانون این است که قانون هشت درصد تنها برای زیان نسبت به قیمت خرید صادق است. بنابراین اگر سهام شما در مجموع رشد مثلا سی درصدی داشت؛ اگر هشت درصد از سی درصد آن کاسته شد؛ منظور نیست. توجه کنید که اگر سهام هشت درصد افت نسبت به قیمت خرید پیدا کرده بود شما حتما باید آن را به فروش برسانید.

  دوران پساخرید سهام از اهمیت فوق العاده‌‌ای برخوردار است. چراکه این زمان است که به شما نشان می‌دهد سهام درستی انتخاب کرده‌‌اید یا خیر. بنابراین توجه داشته باشید که برسی صنعت، بازار و خود سهام در این دوران بسیار مهم است. برای مثال فرض کنید که بازار را تحلیل کرده و متوجه شده‌‌اید از رشد خوبی برخوردار است. در این زمان سهام خود را برسی می‌کنید و متوجه می‌شوید در جای اول خود باقی مانده است. این مورد می‌تواند یک هشدار برای شما باشد. توجه داشته باشید که اگر سهام شما به نسبت بازار رشد کمی داشته باشد؛ بازهم باید مورد برسی قرار گیرد.
  نکته مهمی که در دوران پسا خرید سهام باید به آن توجه کنید این است که برخی سهام‌ها از همه نظر شما را وسوسه می‌کنند. این سهام‌ها بعد از برسی‌ها ممکن است بسیار عالی باشند و شما آن‌ها را خریده باشید. اما تعداد زیادی از آن‌ها هستند که نوسانات زیادی دارند. به همین منظور بهتر است نوسان گیری در این دوران نیز انجام شود.

  فروش سهام سودده

  توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید در بازار سهام به سود حداکثری برسید؛ باید سهامی که سود می‌دهد را نیز در زمان درستی به فروش برسانید. این قانون بازار است. اما سوال اصلی این است که چه زمانی بهترین زمان برای فروش سهام سودده می‌باشد؟

  زمانی که مقالات مربوط به فروش سهام را می‌گردیم؛ به واژه سودگیری برخور می‌کنیم. این واژه به معنی فروش سهامی است که قیمت آن بالاتر از قیمت خرید ماست. اما توجه داشته باشید تا زمانی که سهام را به فروش نرسانده‌‌اید؛ سود شما قطعی نمی‌باشد. چراکه قیمت سهام هر لحظه در حال تغییر می‌باشد. در اینجاست که به مفهوم اصلی سودگیری یعنی فروش سهام برنده می‌رسیم.

  چه زمانی باید سودگیری کرد؟

  روش‌های مختلفی برای نقطه گیری فروش و سودگیری وجود دارد. اولین گام این است که بازهم برسی کنید. بهتر است شاخص‌هایی همچون روند سهام در گذشته، حجم معاملات، تعداد خریداران و… را برسی کنید. با این کار می‌توانید الگوهایی به دست آورید که نزول و افول سهام را پیش بینی می‌کنند.  معمولا سهام پس از رشد قیمت در سطحی متوقف شده در همان سطح شروع به نوسان می‌کند. در این زمان می‌توان استراتژی‌های متفاوتی به کار برد. اولین استراتژی این است که سهام را پس از رسیدن و تثبیت در سطح قیمتی جدید به فروش برسانید. این روش کمی محافظه کارانه است. همچنین می‌تواند در بلند مدت سود معقول از سرمایه گذاری‌ها را برای شما تضمین کند. اما باید توجه کنید که می‌تواند شما را از برخی فرصت‌های بورس محروم کند.

  استفاده از کلید معاملات

  کلید معاملات یکی از شاخص‌هایی است که می‌تواند ریزش سهام را پیش بینی کند. هر گاه سهامی در حالی که حجم معاملاتی بالایی داشت سقوط کند؛ این شاخص می‌تواند یک زنگ هشدار باشد. افزایش حجم معاملات در روند منفی بیانگر آن است که سهام داران حرفه‌‌ای اقدام به فروش سهام‌های خود کرده اند. این کار انرژی سهام را کم می‌کند. چراکه سهام داران حرفه‌‌ای سرمایه زیادی دارند و با بیرون کشیدن آن، انرژی رشد را از سهام می‌گیرند.

  نکته مهم دیگری که این شاخص می‌تواند به شما نشان دهد زمانی است که حجم معاملاتی سهام کاهش یافته اما قیمت آن بیشتر می‌شود. این بدان معنی است که سرمایه گذاران حرفه‌‌ای از خرید سهام دست برداشته اند.


  45 commentaires
 • ثبت نام و ورود کاربران به وب‌سایت‌های وردپرسی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که از میان آن‌ها می‌توان به سیستم‌های ثبت نام با ایمیل و دریافت نام کاربری و سیستم‌های ورود با شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. اما یکی از مشکلات بسیاری از وب‌سایت‌های وردپرس و فروشگاه‌های اینترنتی مبتنی بر وردپرس، عدم امکان ثبت نام و ورود به وردپرس با شماره موبایل است.

  این‌روزها ثبت‌نام سنتی با استفاده از آدرس ایمیل و دریافت نام کاربری در سایت‌ها دیگر طرفدار چندانی ندارد و کاربران به ‌دنبال روش‌های ساده‌تر و سریع‌تری هستند. ثبت نام با شماره موبایل یکی از روش‌های جدیدی است که احراز هویت آن توسط تلفن همراه انجام می‌شود. روشی که در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام نیز شاهد آن هستیم. اما ثبت نام با شماره موبایل در وردپرس چگونه انجام می‌شود و چه ویژگی‌هایی دارد؟

  مزایای ثبت نام با شماره موبایل در وردپرس

  در حال حاضر یکی از نیازهای اصلی صاحبان وب‌سایت‌های وردپرسی این است که سیستم ورود به وب‌سایت را از سیستم ایمیلی به سیستم احراز هویتی تبدیل کنند.

  یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌های احراز هویت، احراز هویت از طریق شماره موبایل است. علاوه‌براین، از آن‌جایی که اکثر افراد جامعه مالک تلفن همراه هوشمند هستند، امکان ورود و عضویت در وب‌سایت‌های وردپرسی از طریق ارسال کد تایید (رمز یک‌بارمصرف) به شماره موبایل کاربر به افزایش تعداد کاربران و سهولت در فرایند ثبت‌نام و ورود کمک شایانی می‌کند. در واقع احراز هویت ساده و سریع کاربران در افزایش تعداد کاربران وب‌سایت شما تاثیر بسزایی دارد.

  یکی دیگر از مزایای قابلیت ثبت نام و ورود با شماره موبایل، افزایش امنیت وب‌سایت یا اپلیکیشن شماست. همچنین با این کار از عضویت ربات‌ها و حساب‌های کاربری جعلی هم جلوگیری می‌شود.

  معرفی افزونه پیامکی دیجیتس (DIGITS)

  خبر خوب برای صاحبان وب‌سایت‌های وردپرسی این است که می‌توانند از طریق دانلود و پیکربندی افزونه پیامکی دیجیتس (DIGITS)، امکان ثبت نام و ورود سریع و آسان به وردپرس را برای کاربران فراهم کنند. این افزونه برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده و امکان ساده‌سازی فرایند ثبت نام را از طریق شماره موبایل برای کاربران فراهم می‌کند. بنابراین کاربران دیگر برای ثبت نام در سایت، نیازی به ایمیل نخواهند داشت.

  علاوه‌براین، از آن‌جایی که به‌خاطر سپردن رمز ورود به یکی از مشکلات جدی کاربران دنیای فناوری به‌شمار می‌رود، امکان ثبت نام و ورود با رمز یک‌بارمصرفی که به شماره موبایل کاربر ارسال می‌شود، این مشکل کاربران را هم رفع می‌کند.

  ویژگی‌های افزونه پیامکی دیجیتس (DIGITS)

  افزونه ثبت نام با شماره موبایل در وردپرس که به افزونه پیامکی دیجیتس (DIGITS) نیز معروف است، با مرورگرهای پراستفاده و کاربردی Edge، Chrome، Opera، Safari، Firefox، IE8، IE9، IE10 و IE11 به‌خوبی سازگاری دارد.

  این افزونه همچنین از وردپرس، فروشگاه‌ساز ووکامرس (Woocommerce)، افزونه چندفروشندگی دکان (Dokan)، WC Vendors، WC MarketPlace، BuddyPress، Membership Pro، Ultimate Member، bbpress، Easy Digital Downloads، ویژوال کامپوزر، WPML، Bootstrap 3.x و Bootstrap 4.x به‌طور کامل پشتیبانی می‌کند.

  از دیگر ویژگی‌های شاخص افزونه پیامکی دیجیتس (DIGITS) می‌توان به امکان تنظیم کد کشور، افزودن کاربر از مدیریت، تنظیم مجدد رمز عبور با کد تایید، غیرفعال کردن رمز عبور ورود، امکان به‌روزرسانی دائمی محصول، امکان تنظیم لوگو برای ثبت نام و ورود، امکان غیرفعال کردن کد تایید، ریدایرکت آدرس ثبت نام و خروج و همچنین فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی ایمیل اشاره کرد.

   

  البته یکی دیگر از خدماتی که در کنار افزونه پیامکی دیجیتس (DIGITS) به جذب و نگهداری کاربران وب‌سایت شما کمک می‌کند، خط خدماتی است که تاثیر بسیار زیادی در جذب و نگهداری کاربران وب‌سایت شما ایفا می‌کند. اما چگونه؟

  بسیاری از افراد به‌ دلیل دریافت بیش‌ازحد پیامک‌های تبلیغاتی اپراتور، پیامک تبلیغاتی خط موبایل خود را غیرفعال می‌کنند. تمامی خطوط پنل‌های پیامکی نیز به‌صورت پیش‌فرض همان خطوط تبلیغاتی هستند. بنابراین اگر شما از خطوط تبلیغاتی برای ارسال پیامک فعال‌سازی ثبت نام و ورود به وردپرس استفاده کنید، بسیاری از کاربران موفق به دریافت پیامک ارسالی شما نخواهند بود و به این ترتیب فرایند ثبت‌نام آن‌ها کامل نمی‌شود و سایت شما را رها می‌کنند.

  به ‌همین سادگی ممکن است بازدیدکننده و مشتریان وب‌سایت وردپرسی خودتان را از دست بدهید. بنابراین می‌توانید یک پنل پیامکی با خط خدماتی خریداری کنید تا بتوانید با استفاده از افزونه پیامکی دیجیتس، پیامک حرفه ای ووکامرس ارسال کنید و مخاطبان بیشتری را به وب‌سایت خود جذب کنید.

  منبع مطلب


  51 commentaires
 • یکی از راه حل‌ها استفاده از وبسایت بیلدر‌هاست؛ ابزار‌هایی آماده که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون حتی یک خط کد زدن وبسایت شخصی خود را ایجاد کنید. اما تقریبا همه‌ی وبسایت بیلدر‌های معروف مثل Wix هزینه‌های زیادی را متوجهتان خواهند کرد و از طرفی بابت محدودیت‌هایی که دارند اجازه نمی‌دهند آزادی عملی که انتظار دارید را در طراحی وبسایت خود داشته باشید.

  در واقع باید گفت اگر قصد دارید وبسایتی داشته باشید که به دور از هرگونه محدودیت بتوانید با استفاده از آن وبسایت مد نظر خودتان را تولید کنید، ناچارید که اطلاعات خود در زمینه‌ی کد نویسی را بالا ببرید. در این مطلب قصد داریم به چگونگی ساخت یک وبسایت با استفاده از وردپرس و با حداقل مقدار کد زنی شما را آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

  حرفه‌ای‌ها برای ساخت سایت چه کار می‌کنند؟

  شاید برایتان جالب باشد که توسعه دهندگان حرفه‌ای وبسایت‌ها از چه روش‌هایی برای طراحی وبسایت خود استفاده می‌کنند. پیش از هرچیز باید بگوییم که همه‌ی حرفه‌ای‌های طراحی وبسایت تسلط کافی روی زبان علامت گذاری HTML و همچنین زبان طراحی CSS دارند. HTML و CSS دو عنصر جدا نشدنی از طراحی وبسایت هستند که سالهاست نقشی اساسی در طراحی وبسایت‌ها ایفا می‌کنند.

  اما این روز‌ها تنها یادگیری و حتی تسلط روی این دو نمی‌تواند شما را به یک طراح وبسایت تبدیل کند. زبان‌های برنامه نویسی دیگر مثل جاوا اسکریپت و PHP هم هستند که تسلط روی آن‌ها بسیار زمان‌بر است به طوری که بسیاری از حرفه‌ای های جاوا اسکریپت و PHP بر این عقیده‌اند که چیز‌های زیادی در این زبان وجود دارد که هنوز خبری از آن‌ها ندارند.

   

   

   

   

  این روز‌ها فریمورک‌های مختلفی به وجود آمده که با استفاده از آن‌ها می‌توان به توسعه‌ی فرانت‌اند (Front End) و بک‌اند (Back end) یک وبسایت پرداخت. برخی از این فریمورک‌ها به شما کمک می‌کنند که بتوانید به طراحی ظاهر وبسایت خود بپردازید (Front End) و بسیاری دیگر تا حدی برای بهبود وضعیت Backend کاربرد خواهند داشت.

  در این مطلب به هیچ عنوان وارد جزئیات نخواهیم شد چرا که نمی‌توان تنها در یک مطلب این مسائل را آموزش داد. از طرفی بدون داشتن علم برنامه نویسی هرگز نمی‌توان در طراحی فرانت اند و بک اند یک وبسایت موفق بود. به همین دلیل به این مقدار معرفی قناعت می‌کنیم و در بخش بعد به معرفی وردپرس می‌پردازیم.

  وردپرس چیست و چرا بیشتر وبسایت‌های دنیا از آن استفاده می‌کنند؟

  وردپرس یک CMS است؛ این واژه مخفف Content Management System به شمار می‌رود و برای مدیریت محتوای یک وبسایت از آن استفاده می‌شود. در فارسی به CMS سامانه‌ی مدیریت محتوا گوییم و به جز وردپرس CMS های متعدد دیگری نیز وجود دارند؛ مثل جوملا، دروپال، مگنتو و بسیاری دیگر.

  وردپرس پرکاربرد‌ترین سامانه‌ی مدیریت محتوا در دنیاست. در یکی از آخرین بررسی‌های انجام شده مشخص شد که ۵۲ درصد همه‌ی وبسایت‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین دلایل استفاده از وردپرس، پشتیبانی خوب، داشتن کتابخانه‌ای غنی از پلاگین‌ها و همچنین برخورداری از آموزش‌های مناسب برای کار کردن با آن است.

  به همین دلیل در این آموزش تصمیم گرفتیم تا از وردپرس استفاده کنیم. چرا که تا حد قابل قبولی به شما این امکان را می‌دهد که با کمترین میزان کدنویسی وبسایت شخصی خود را داشته باشید.

  حالا زمان آن رسیده که دست به کار شویم و طراحی وبسایت خود را شروع کنیم. در این راه باید ابتدا یک دامنه خریداری کنیم.

  خرید دامنه و انتخاب یک سرویس میزبان

  خرید دامنه عموما از سرویس‌های میزبان وب انجام می‌شود اما باید توجه داشته باشید که این دو کاملا مجزا هستند و هیچ ارتباطی به هم ندارند. یعنی شما می توانید یک دامنه ثبت کنید و سپس با تغییر Nameserver ها آن را به یک سرویس میزبان وب دیگر انتقال دهید. به هر ترتیب برای ایجاد وبسایت تحت وردپرس شما نیاز به دامنه و یک سرویس میزبان وب خواهید داشت.

  دلیل اصلی استفاده از یک سرویس میزبان وب یا هوست (Host) این است که باید همه‌ی اطلاعات و متحویات مربوط به وبسایت خود را جایی روی ابر ذخیره کنید. به طوری که هر زمان که بخواهید بتوانید با آن در ارتباط باشید.

  سرویس‌های میزبان ایرانی مختلفی در اینترنت وجود دارند که تنها کافیست با جستجوی «خرید دامنه» در گوگل آن‌ها را پیدا کنید. همه‌ی این سرویس دهنده‌ها به شما اجازه می‌دهند که ابتدا از امکان انتخاب دامنه‌ی خود مطمئن شوید. استفاده از پسوند‌های com یا ir یا بسیاری دیگر از پسوند‌های مهم دیگر می‌توانند هزینه‌های سالانه‌ی مختلفی را متوجهتان کنند.

  توجه داشته باشید که خرید دامنه یک بار انجام می‌شود و با توجه به دوره‌ی تمدید آن، باید هر ساله یا هر چند ساله آن را تمدید کنید. هزینه‌ی مربوط به سرویس میزبان وب متفاوت است و با توجه به سرور انتخابی شما (که می‌تواند ایرانی یا خارجی باشد و می‌تواند سیستم عامل یا نرم افزار‌های مختلفی داشته باشد) متغیر خواهد بود.

   

   

  توصیه‌ی ما این است که اگر به دنبال مراجعه کنندگان خارجی نیستید، از سرور‌های داخل ایران استفاده کنید (توجه داشته باشید این موضوع ارتباطی به استفاده از پسوند ir در دامنه‌ی شما ندارد). همچنین بهتر است که سرویس خریداری شده‌ی شما از Cpanel استفاده کند. این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا ساده تر از گذشته به مدیریت فایل‌های خود در وبسایت بپردازید.

  بعد از انتخاب دامنه و خرید سرویس میزبان وب، پیش از آنکه بتوانید از وبسایت خود استفاده کنید باید مجوز‌های لازم برای فعالیت در فضای اینترنت را کسب کنید. برای این کار باید به عنوان یک شخصیت حقیقی یا حقوقی اطلاعات مربوط به کسب مجوز‌ها را انجام دهید. نحوه‌ی انجام این فرآیند به طور کامل در همه‌ی وبسایت‌های سرویس میزبان وب به شما گفته می‌شود و طی حداکثر ۴۸ ساعت دامنه‌ی شما قابل استفاده خواهد بود.

  نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید، انتخاب مقدار حجمی است که می‌خواهید به شما و وبسایتتان اختصاص داده شود. اگر وبسایتتان ساده و یک صفحه‌ای است، بعید است به حجمی بیشتر از ۵۰۰ مگابایت نیاز داشته باشید. اما اگر به هر دلیلی احساس می‌کنید وبسایت شما به حجم بیشتری نیاز دارد، می‌توانید از سرویس‌های مختلفی که ارائه می‌شود (که البته هزینه‌ی بیشتری هم خواهند داشت) استفاده نمایید.

  توجه داشته باشید که سرعت بالا آمدن وبسایت‌ها تا حد زیادی مربوط به کیفیت سرور‌هاست و از طرفی بسیاری از سرویس‌های ایرانی دسترسی IP های خارجی به وبسایت‌های خود را منع می‌کنند. بنابراین بهتر است در انتخاب سرویس مد نظر خود نهایت دقت را داشته باشید.

  بنابراین حرفه‌ای‌ها بیش از هرچیز اطلاعاتی کامل راجع به HTML و CSS کسب می‌کنند و سپس تلاش می‌کنند تسلطی نسبی (که البته زمان زیادی از افراد خواهد گرفت) روی جاوا اسکریپت و PHP داشته باشند. اما همچنان این پایان کار نیست.

   

  منبع : https://digiato.com/article/2019/05/24/آموزش-طراحی-سایت/


  40 commentaires